Co je Food processor?

Pro usnadnění práce v kuchyni existuje nepřeberné množství pomocníků – kuchyňské roboty, food processory, ruční mixéry, atd. My se dnes podíváme na rozdíl mezi kuchyňským robotem a food processorem. Rozdíl mezi nimi je částí výrobců opomíjen a nedělají mezi nimi žádný rozdíl, a částí je striktně oddělován. Náš server se vydal druhou cestou a tyto dvě skupiny od sebe odlišujeme. V čem se tedy liší?

Zjednodušeně řečeno primárním použitím. Kuchyňský robot je primárně určen a konstruován na míchání, hnětení, šlehání. Food processor je zase primárně na krouhání, strouhání. Neznamená to však, že kuchyňský robot nemůže mít funkci food processoru a naopak food processor nemůže mít funkce míchání, hnětení, šlehání.

Následující obrázky ukazují klasický kuchyňský robot a food processor. Vlevo je kuchyňský robot a vpravo pak food processor. Všimněte si prosím rozdílných nádob a vedení pracovních nástrojů.

kuchynsky-robot-food-processor

Kuchyňský robot má většinou nádobu celistvou, do ní je teprve ponořena metla, která drží na výkyvném rameni. Kuchyňský robot je navíc vybaven více přípojnými místy. Kenwood Cooking Chef např. 4.

U food processoru je pracovní nádoba osazena pohyblivou osou, na kterou se nasazuje např. sekací nůž.

Aby situace nebyla úplně jednoduchá, kuchyňské roboty byvají občas vybaveny (nebo je možné dokoupit) příslušenstvím, které se samo o sobě nazývá food processor – viz následující obrázek. Příslušenství se však připojuje k jinému přípojnému místu.

kenwood- AT647

kenwood


Autor: Radomír Panna | Publikováno: |

Vyběr podle značky

Výběr podle parametrů

Poslední komentáře

Informace

Provozovatel: Ludmila Pannová
e-mail: info[et]kuchynsky-robot.info
tel.: 777065546

Všechna práva vyhrazena - použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze se souhlasem provozovatele.

Slovenská verze - Kuchynský robot - rady, testy a recenze

Copyright © 2012 - 2021 | Všechna práva vyhrazena | Kuchyňské roboty

To Top